Autor Wątek: Silnik do gokarta samoróbki  (Przeczytany 4394 razy)

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
  • Polać dla Niego.. +0/-0
Silnik do gokarta samoróbki
« dnia: Wrzesień 19, 2012, 11:51:20 pm »
Witam,
zastanawiam się jaki silnik wybrać do gokarta. A mianowicie Honda GX270 lub http://moto.allegro.pl/silnik-cross-125cc-elektryczny-rozrusznik-nowy-i2640725637.html. Teoretycznie do gokarta wsadza się silnik od kosiarki, ale zastanawia mnie czy nie lepiej jest więcej koni i mniejsza pojemność, ale za to jest taniej...

Pozdrawiam

Offline uportal

• Jr. Member
  • **
Odp: Silnik do gokarta samoróbki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:31:25 am »
O kurde, odważny pomysł, spróbować można jeśli masz budżet. Sprawdzić w praktyce jak to działa i wychodzi jakościowo.

Offline wingame

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:44:20 am »
Ja jakoś nie widzę tego rozwiązania. Po co dodatkowe konie, skoro ledwo co nimi się zadowolimy ? To nie na nasze Tory.

Offline Damer

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:02:58 pm »
Może kolega będzie nim jeździć po autostradach :) A tak na serio to wydaje mi się to trochę ryzykowne. Za dużo "koników" w tym sporcie to tez nie dobrze. Weź to pod uwagę.

Offline F1

• Global Moderator
  • Newbie
  • Polać dla Niego.. +3/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2012, 02:12:35 pm »
ten silnik jest dobry dla dzieci co mają 5 lat  na małego gokarta a standart to gx 270 na torach są fajne 125 dwusówy mitsubishi ze 40 koni mają to max co proponuje do karta ale i tak trzeba umieć takim diabłem jeżdzić no i silnik kosztuje 15 tys zł ale jest alternatywa

Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 07:13:55 pm wysłana przez F1 »

Offline Lukasz1221

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:08:30 pm »
Heheh ten ostatni jest najlepszy ;D Chociaż trudno byłoby śmigac z takim na zawodach, no ale spoko ;p

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:33:11 pm »
Heh, ten kart ma nitro ?
Wydaje mi się, że silnik 50 cm3 będzie zasłaby, może się mylę  ::)
Jak na razie zastanawiam się gdzie tym pojeździć mogę... Znacie może jakieś miejsca we Wrocławiu i okolicach ?

Btw.
Cały pomysł zbudowania czegoś zaczął się od cross'a, potem quad'a i teraz jest gokart. Chciałbym silnik 125cm3, bo jest moc xD Mieszkam przy parku niedaleko wałów przeciwpowodziowych i wyspy opatowickiej we Wrocławiu, są tutaj miejsca gdzie skaczą na crossach, sporadycznie ktoś pojeździ quadem po polach. Dlatego zastanawiam się czy w budżecie max. 1500 zł uda mi się zbudować cokolwiek z czego będę dumny lub będę miał gdzie jeździć tym i się nie zepsuje na wybojach...

Jeszcze tylko, czy samoróbką dobrej jakości (bardzo podobnej do firmowych) można się po torach ścigać ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 08:40:55 pm wysłana przez syn3kk »

Offline F1

• Global Moderator
  • Newbie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2012, 01:05:21 pm »
proponuję mini bagga coś jak terenowy gokart już dawno temu powstawały takie projekty na podzespołach malucha i ramy z rurek a koszt to swoja robocizna, wujek ze spawarką i stary maluch no i rurki ze złomu http://sprzedajemy.pl/na-sprzedaz-buggy-piranha-ii-900ccm,342416
http://sprzedajemy.pl/sprzedam-buggy,441627 życzę dobrej zabawy

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 01:25:54 pm wysłana przez F1 »

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2012, 07:15:02 pm »
Mini buggy wydaje się fajnym pomysłem, bardziej gokart ala offroad ale też na tor. Malcz mi się średnio podoba...
Z drugiej strony, to tanie źródło części, tylko mam jakby ograniczone miejsce w garażu :P Dlatego silnik od motoru lub kosiarki zajmujący mniej miejsca mnie bardziej kusi i jest lżejszy.

Może takie coś :P http://allegro.pl/silnik-honda-vfr-750-91-i2582249630.html albo http://allegro.pl/silnik-yamaha-virago-750-i2619894745.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 07:59:00 pm wysłana przez syn3kk »

Offline F1

• Global Moderator
  • Newbie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:38:29 pm »
to jest 20 letni silnik do którego nie ma już części a i może są ale nie tanie a z tego co widzę trzeba robić remont kapitalny , który może się zamknąć w 4 tys zł i nie trzeba tłumaczyć nic więcej i nie nadaje się do jazdy jak na crossie chociaż by był nowy jak już to poszukaj coś ze starego enduro np; lc4 ktm bardzo dobre mocne i w miare tanie no i diabeł nie do opanowania nawet trzeba umieć odpalać ale jak odpalisz taki pojazd terenowy to tak jak mały sportowy czołg nawet dzwięk budzi respekt

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:54:24 pm »
A nie jest zbyt mocny jak na gokarta ? Chyba zostanę przy silniku 125 cm i powoli zabiorę się za ramę. Mam pare pytań jeszcze:
1. Jak zrobić układ kierowniczy ?
2. Tylna oś, to tylko rurka + piasty, hamulec i zebatka ? Zastanawiam się jak się zabrać do robienia jej...
I jeszcze, ma ktoś może plany Polkart'a ?

Jeździłem dzisiaj kartem z GX200 i poczułem moc :P Gaz do dechy i tył skacze! Dlatego na nowo zastanawiam się czy chcę przekroczyć te 10 KM, bo przy 6,5 KM już czuć co on potrafi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 08:18:05 pm wysłana przez syn3kk »

Offline Michalzdw

• Newbie
  • *
  • Polać dla Niego.. +1/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2012, 08:53:57 pm »
Przy mocniejszym silniku, możesz stworzyć cięższy mocniejszy stelaż gokarta. Co na pewno przełoży się  na bezpieczeństwo w trakcie uderzenia w przeszkodę, ale czy jest sens dawać duży silnik i go dociążać? Za duża moc może się okazać tragiczna dla Ciebie i dla osób w otoczeniu.

Dodatkowo to będzie Twój pierwszy budowany gokart więc musisz się liczyć, że coś pójdzie nie tak.

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:41:06 pm »
Chciałbym zrobić go tak, żeby był i na tor i w teren. Takie 2 w 1 :P Kusi mnie silnik GX270 lub GX200, ale jest drogi. Czym się różnią podróbki Holida itp od Hondy zwykłej, bo w cenie jest ogromna różnica :o

Raczej będę wzorował się na ramie Tobi kart'a, bo jest solidna i jadąc gokartem złożonym na niej, czułem się mega bezpiecznie, a do tego nie jest taka skomplikowana. Zastanawia mnie:
1. Czy jak wsadzę do karta większe opony to będę mógł pojechać polną drogą, czy dalej będzie za nisko ?
2. W moich okolicach nie ma otwartego toru kartingowego, więc teoretycznie legalnie tym nie pojeżdżę nigdzie. Zostają tylko parkingi, wydaje mi się, że nikt nie wygania jak ktoś sobie szaleje po prawie pustym parkingu. Nie wiem czy mini buggy, które mi wcześniej proponowaliście nie będzie lepszym rozwiązaniem do jazdy w zgodzie z naturą  ;), ale za to "tracę" to uczucie sportowej jazdy kartem na rzecz większej masy, amortyzatorów i wygodnego szaleństwa po bezdrożach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 11:54:49 pm wysłana przez syn3kk »

Offline F1

• Global Moderator
  • Newbie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2012, 07:25:28 am »
POLKART http://www.forumgokarty.pl/index.php?topic=76.0  a HOLIDE zakładają teraz na każdym torze bo jest taniej 270cm koszt około 700zł no i nie da się zabardzo pogodzić pojazdu na tor i teren albo to albo to

Offline syn3kk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2012, 04:30:57 pm »
Rozumiem. Czyli Holida nie urąga funkcjonością i osiągami Hondzie ? Tak teraz myślę, później (za rok lub 2 lata) planuje zakup motocykla 125cm3 i silnik o tej pojemności przydałby mi się... Nie wiem, co lepiej. Hobbistyczna jazda po polankach czy adrenalinka na torze :-\

Obczaiłem teren koło mnie i buggy wygrało, bo mam ponad 10 km tras leśnych i polnych niedaleko. Teraz zastanawiam się dalej czy, silnik 125cm3 ze skrzynią i wstecznym, będzie odpowiedni na "teren". (Kostka brukowa nie równa, polne drogi, wystające korzenie w lesie)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 05:42:16 pm wysłana przez syn3kk »